Budowa domu, co warto wiedzieć?

Budowa własnego domu to ogromna inwestycja na którą może pozwolić sobie coraz większa liczba osób. Dlaczego tak się dzieje? Na co warto zwracać uwagę, jeżeli chce się stać posiadaczem własnego domu? Warto się nad tym zastanowić, ponieważ może się okazać, że zamiast wynajmować mieszkanie, już niedługo możemy być właścicielami całkiem porządnego domku jednorodzinnego. Jak przygotować się do takiej inwestycji?

Formalności do załatwienia

Jeżeli chodzi o budowę domu, to będzie nam potrzebny duży zastrzyk finansowy w postaci kredytu hipotecznego (przyjmijmy wersję taką, że nie wszyscy są jednak milionerami). Załatwianie formalności trwa trochę czasu, dlatego jeżeli już rozmyślamy o takich finansach, to warto jak najszybciej odwiedzić doradcę finansowego, który wskaże nam różne możliwości otrzymania takiego kredytu. Co najważniejsze sprawdzi on naszą zdolność finansową, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy mamy w ogóle szansę na kredyt i jeżeli tak, to w jakiej wysokości. Złożenie dokumentów na ogół nic nie kosztuje, dlatego warto wcześnie rozpocząć starania o przyznanie kredytu.

Technika budowania domu

W trakcie załatwiania formalności finansowych, warto rozeznać się w rynku jakie są metody stawiania domów i jakie będą najkorzystniejsze w naszym przypadku. Mylnie sądzą te osoby, że dom można postawić tylko z cegieł. Ostatnio wiele domów stawianych jest według techniki szkieletowej. Mowa tutaj o domach drewnianych, które mają swoich zwolenników, jak również przeciwników. Który dom będzie nam najlepiej odpowiadał?

Cegła czy drewno?

Zaletą domów drewnianych jest fakt, że ich koszt wybudowania jest bardzo niski. Szacuje się, że drewno obniża koszty nawet o 35% w stosunku do domu murowanego. Przy czym technika szkieletowa to bardzo wyspecjalizowana metoda budowania, której wiele ekip polskich nie zna nie akceptująca żadnych błędów. Domy murowane są droższe, jednak przy nich należy mieć wiedzę, ale ewentualne błędy budowlane można zawsze „zamaskować” i nie wpłynie to na jakość oraz konstrukcję budynku.

Budowa domu, co warto wiedzieć?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *