Elewacyjne gzymsy styropianowe – ochrona budynku i dekoracja w jednym

Co zrobić, żeby budynek wyglądał na atrakcyjnie wykończony? Przeważnie odpowiedzią są zaawansowane pracy ekipy budowlanej, która w ostatnich etapach realizacji dokłada starań, żeby elewacja oraz detale prezentowały się estetycznie. Czy zawsze jednak potrzebna jest solidna ingerencja w strukturę budowli, żeby zmienić jej wygląd? Dzięki styropianowym rozwiązaniom jest to dużo łatwiejsze niż mogło się wydawać.

Co warto wiedzieć o sztukaterii zewnętrznej?

Każda osoba planująca prace wykończeniowe, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz budynku, bierze pod uwagę koszty takiego przedsięwzięcia. Gzymsy elewacyjne, np. te oferowane przez firmę Styroplast, można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. To tańsza alternatywa rozwiązań wykonanych z innych materiałów. Dekoracje tego typu nie cieszyłyby się jednak taką popularnością, gdyby nie ich wygląd.

Finezyjne ozdoby elewacyjne wielu z nas kojarzą się z eleganckimi stylowymi budowlami. Takie wykończenie sprawia, że budynek wygląda bardziej luksusowo. Warto zdawać sobie sprawę, że poszczególne elementy sztukaterii elewacyjnej wcale nie muszą być wykonane z tego samego materiału, co sam obiekt. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii właściwie w każdym momencie możemy zdecydować o zmianie wyglądu domu i wcale nie potrzebujemy w tym celu inwazyjnych metod.

Gdzie wykorzystuje się gzymsy elewacyjne?

Jedną z podstawowych zalet, na które wskazują nie tylko twórcy wnętrz i projektanci, ale też indywidualne osoby, niezwiązane z branżą, jest łatwość zastosowania. Właściwie to, gdzie zostaną zastosowane gzymsy elewacyjne, zależy jedynie od właściciela budowli. Z powodzeniem mogą być montowane na całej powierzchni elewacji oraz na wybranych jej fragmentach. Taka dowolność oznacza ogromny potencjał aranżacyjny ozdoby oraz możliwość całkowitego zindywidualizowania obiektu.

Z tego typu dekoracjami często można spotkać się w budowlach, nawiązujących do stylu klasycznego. Na tym jednak ich zastosowanie się nie kończy. Dzięki bogatej ofercie sklepów oferujących takie produkty, również fani bardziej nowoczesnej estetyki mają szansę estetycznie ozdobić swój dom. Taka mnogość opcji sprawia też, że łatwo można dopasować nowe elementy do dotychczasowych dekoracji.

Jakie inne zalety mają gzymsy i profile elewacyjne?

Oprócz łatwego montażu, dekoracyjności i przystępnej ceny, warto wspomnieć również o:

  • możliwości stworzenia indywidualnej ozdoby

Wielu wykonawców oferuje profile elewacyjne oraz wykonanie gzymsów na zamówienie klienta.

  • wytrzymałości

Elementy montowane na instalacji muszą być odporne na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury. Nowoczesne rozwiązania ze styropianu charakteryzują się trwałością i elastycznością, toteż ozdoba prezentuje się perfekcyjnie przez długi czas.

  • zgodność z normami w dziedzinie inżynierii i budownictwa

Bezpieczeństwo, zarówno dla ludzi, jak i dla samego obiektu są tu kluczowe. Gzymsy i profile elewacyjne od sprawdzonych producentów, nie zawodzą również na tym polu – nie zawierają szkodliwych substancji (takich jak domieszki freonu i formaldehydu) oraz świetnie „pracują” z budynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.