Jak oświetlić lustro w łazience?

Lustro to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Równie ważne jest jego oświetlenie, które kobietom przydaje się głównie przy robieniu makijażu, a mężczyznom podczas golenia. Czym zatem się kierować przy wyborze oświetlenia?

Gdzie umieścić oświetlenie lustra?

Oświetlenie lustra w łazience przydaje się z wielu powodów. Stanowi przede wszystkim duże udogodnienie w trakcie rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, a przy okazji pełni rolę ozdoby. Najczęściej lampa jest montowana bezpośrednio nad lustrem, ale eksperci ze sklepu Centrum Światła wskazują, że dzięki takiemu rozwiązaniu cień pada na twarz od góry. Zminimalizować cienie można np. poprzez zamontowanie po bokach lustra dwóch lamp, które równomiernie oświetlą twarz.

Jakie lampy do oświetlenia lustra?

W roli oświetlenia nad lustrem przeważnie występują kinkiety, które w tym przypadku są dobrym wyborem. Ich liczbę i rozmieszczenie można bowiem dopasować do indywidualnych potrzeb, a także do wielkości łazienki. W dużych łazienkach nierzadko znajdują się dwie umywalki, a nad każdą z nich wisi lustro. Zaletą kinkietów na ruchomym ramieniu jest to, że da się zmieniać ich pozycję i kierować światło tam, gdzie akurat jest potrzebne. Warto również wspomnieć o bardzo modnym ostatnio rozwiązaniu, a mianowicie o lustrach z oświetleniem zainstalowanym za taflą szkła. Wówczas nie ma już konieczności wybierania oddzielnych lamp. Jeszcze innym sposobem na oświetlenie lustra w łazience jest zamontowanie wokół niego taśmy LED.

Oświetlenie w łazience – o tym pamiętaj!

Ze względu na specyficzne warunki panujące w łazience, oświetlenie do tego pomieszczenia powinno odznaczać się wysoką jakością. Do oświetlenia lustra można wykorzystać np. lampy Philips słynące ze świetnej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Kolejną istotną kwestią jest wybór żarówek. W łazience, zwłaszcza nad lustrem, zalecane jest światło o chłodnej barwie jak najbardziej zbliżonej do naturalnej. Pozwala ono dostrzegać szczegóły poprzez potęgowanie kontrastu.

Jak oświetlić lustro w łazience?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *