Odśnieżanie wokół domu, jak robić to sprawniej?

Odśnieżanie wokół domu to jedno z najbardziej nielubianych zajęć przydomowych, które niestety należy wykonywać niemal codziennie w czasie zimy. Każdy, kto ma takie codzienne zajęcie, szuka alternatywy, dzięki której uda się usprawnić odśnieżanie. Istnieje wiele metod skutecznego i szybkiego odśnieżania.  W moim artykule postaram się przedstawić wszystkie takie metody, aby ułatwić i uprzyjemnić życie czytelnikom.

 Odśnieżanie ręczne

Jeśli teren wokół naszego domu nie jest zbyt rozległy, to możemy sobie poradzić z zalegającym śniegiem, odśnieżając go przy użyciu narzędzi ręcznych. Najlepsze w tej sytuacji okażą się łopaty i szufle do śniegu. Warto jednak pamiętać, aby nasze łopaty wykonane były z lekkiego tworzywa. Najkorzystniej wypada tutaj aluminium. Takie ręczne odśnieżanie łączy pożyteczne z przyjemnym. Nie dość, że będziemy mieli odśnieżone, to dodatkowo jeszcze spędzimy trochę czasu na powietrzu.

Czy sypanie soli przy odśnieżaniu jest konieczne?

Wiele osób uważa, że sypanie soli jest koniecznym elementem przy odśnieżaniu. Okazuje się jednak, że może to przynieść więcej szkody  niż pożytku. Sól niekorzystnie wpływa na rośliny, jest dla nich szkodliwa. Lepszym rozwiązaniem na śliskie tereny będzie użycie piasku zamiast soli.

Czy warto korzystać z odśnieżarek?

Odśnieżarki to spore ułatwienie w zimę. Szczególnie, wtedy kiedy posiadamy naprawdę spory teren przy domu do odśnieżania. Wtedy warto zainwestować w lepszy sprzęt. Wyróżniamy dwa rodzaje odśnieżarek. Są to odśnieżarki spalinowe oraz elektryczne. Odśnieżarkę można przyrównać z wyglądu do kosiarki. Różnica jest taka, że zamiast ostrzy odśnieżarka posiada takie wirniki, których zadaniem jest zbieranie śniegu.

Odśnieżarka elektryczna lepsza będzie na mniejsze powierzchnie, gdyż działają na prąd, więc konieczny jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Odśnieżarki spalinowe natomiast są nieduże, lekkie i bardzo wydajne. Taki sprzęt świetnie poradzi sobie z większą i grubszą warstwą śniegu. Warto rozważyć zakup takiego urządzenia, gdyż ułatwi to znacznie proces odśnieżania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.