Ciepłe okna, czyli jakie?

Wykończenie domu to nie lada wyzwanie – jedynie w teorii są to ostatnie szlify mające na celu przygotowanie naszej przestrzeni mieszkalnej do codziennego użytkowania.

Gdy jednak wgłębimy się w temat ten nieco bardziej, okazuje się, że przed nami wiele pytań, na które musimy być w stanie odpowiedzieć, jeżeli chcemy stać się szczęśliwymi posiadaczami wyrobów, które spełniać będą pokładane w nich nadzieje w stu procentach. Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym bądź też składania zamówienia w Sieci możemy na przykład usłyszeć pytanie o to, czy zamiast standardowych okien życzymy sobie ich alternatywę „ciepłą”. Co to oznacza? Tym oto zagadnieniem postanowiliśmy zająć się nieco dokładniej w ramach dzisiejszego artykułu!

Jak alarmują eksperci, przez standardowe okna, szczególnie jeżeli są one użytkowane przez wiele kolejnych lat bez jakiejkolwiek konserwacji czy przeprowadzania niezbędnych napraw, uciekać może nawet do 30 % nagromadzonego w danym pomieszczeniu ciepła. Wydawać by się mogło że nie jest to wartość przytłaczająca, jednakże w sezonie zimowym możemy to bardzo odczuć na własnej kieszeni, przede wszystkim poprzez znacznie podniesione wydatki jakie ponosić będziemy musieli na opał bądź też ogrzewanie. Jeżeli chcemy tego typu kosztów uniknąć lub też je w najpełniejszym możliwym stopniu ograniczyć, powinniśmy zdecydować się na ciepłe okna , a więc takie, które charakteryzują się podwyższonym współczynnikiem izolacji termicznej.

Ich wysoka szczelność sprawia, że do wnętrza naszej przestrzeni mieszkalnej nie będzie przedostawało się chłodne powietrze z zewnątrz, a co więcej – nie będą z czasem tworzyły się niewielkie szczeliny, przez które uciekać mogłoby nagrzane do zadowalającej domowników temperatury powietrze. Warto w tym miejscu nadmienić także, iż niektóre z ciepłych okien charakteryzują się dodatkowo znacznie podwyższonym współczynnikiem izolacji akustycznej, dzięki czemu ochronią nas one nie tylko przed nadmiernymi stratami ciepła ale także przed nasilonym hałasem, który to może nam utrudniać pracę lub wypoczynek, szczególnie w sytuacji, gdy w pobliżu organizowane jest dość głośne wydarzenie kulturalne lub też w naszym najbliższym sąsiedztwie rozpoczęły się niedawno zakrojone na szeroką skalę prace budowlane, których końca z pewnością szybko nie doczekamy.

Wysokiej jakości okno dostarczane przez producentów cieszących się doskonałą renomą na rynku, takich jak na przykład firmę Eko Okna, to nie tylko elegancja oraz ograniczone do minimum obowiązki związane z konserwacją i renowacją raz nabytego produktu. To także znacznie podwyższony komfort użytkowania mieszkania lub domu, jako że będzie w nim panowała nie tylko przyjemna, relaksująca cisza, ale także ciepło, którego szczególnie w sezonie zimowym i jesiennym tak bardzo nam brakuje. Uważamy, że na tego typu produkty jak najbardziej warto wydać kilka dodatkowych złotych, szczególnie w sytuacji kiedy w zaciszu własnych czterech ścian spędzamy znaczną część dnia – na przykład z uwagi na wychowanie dziecka czy też pracę w tak zwanym home office.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.