Jaki telewizor kupić?

Telewizor jest nadal bardzo ważnym urządzeniem, które często zajmuje centralne miejsce w naszych domach. Nie służy nam tylko do oglądania telewizji, ale także do oglądania filmów czy seriali przez różne serwisy, czy do grania na konsoli. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów telewizorów. Bardzo łatwo jest się pogubić w nazewnictwie czy funkcjach, dlatego po to jest ten artykuł. Zachęcam do przeczytania przed zakupem telewizora.

Czym sugerować się przy wyborze telewizora – rodzaje wyświetlaczy

Głównym parametrem, jakim należy się kierować przy zakupie telewizora, jest rodzaj wyświetlacza. Wyróżniamy takie wyświetlacze jak:

  • Telewizor OLED – gwarantuje on bardzo wyraźne, wiernie odwzorowane kolory, ale także głęboki kontrast. Korzystają one z diod LED, które oddzielnie emitują światło. Daje to bardzo żywy i realistyczny obraz. Taka opcja jest jednak dość droga i dostępna tylko w dużych rozmiarach.
  • Telewizor LCD/Telewizor LED – to telewizor z panelem LCD, który podświetlany jest diodami LED. Jest to tańsza, częściej stosowana technologia. Mamy tutaj mniejszy kontrast, ale możemy sami regulować kolory.

 Czym sugerować się przy wyborze telewizora – jaka jest najlepsza rozdzielczość

Obecnie wyróżniamy trzy rodzaje rozdzielczości w telewizorach. Jest to:

  • Telewizor HD Ready – to rozdzielczość 1355 x 768 pikseli – jest ona używana obecnie bardzo rzadko, a jeśli już to w małych telewizorach.
  • Telewizor Full HD – to rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli – oznacza to, że obraz na ekranie składa się z dwóch milionów kolorowych punkcików.
  • Telewizor Ultra HD (inaczej nazywany 4 K) – to rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli – oznacza to, że kolorowych punktów jest czterokrotnie więcej, co przekłada się na większą szczegółowość obrazu.

Jak dopasować rozmiar telewizora?

Powinniśmy zastanowić się jaka przekątna telewizora będzie w naszym przypadku najlepsza. Wiadomo, że im większa przekątna telewizora, tym lepiej. Tak przynajmniej zawsze się wydaje. Trzeba jednak pamiętać, że kluczowe jest to, aby rozmiar telewizora dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym ma stać. Duży telewizor w małym pomieszczeniu nie będzie funkcjonalny, a znów za mały telewizor w dużym salonie mija się z celem.

telewizor kśt rodzaje telewizorów telewizory samsung 40 cali jaki telewizor do 2000 jak powiesić telewizor telewizor samsung 32 forum telewizory cyfrowy polsat z telewizorem telewizory 8k telewizory sklep telewizor 39 cali telewizor 10 cali pilot do telewizora android telewizor 75 cali sterowanie telewizora telefonem pilot do telewizora sony rtv euro agd telewizory ceneo telewizory led najtańsze telewizory led kupie telewizor telewizory thomson opinie telewizory led samsung telewizory samsung led

telewizor 65 cali wymiary abonament za telewizor opłata za telewizor alegro telewizory telewizory saturn telewizor curved telewizor do 1500 telewizor ultra hd sharp telewizory telewizory hyundai opinie telewizor lg czy samsung telewizor wisła telewizor lg led 42lb5500 cyfrowy polsat oferta z telewizorem telewizor samsung czy lg telewizor sharp aquos karta do telewizora jak zamontować telewizor na ścianie naprawa telewizorów szczecin telewizor 52 cale telewizor historia telewizor zamiast monitora telewizor sony 40 cali komputer do telewizora telewizory 21 cali telewizor w kuchni wifi do telewizora samsung

One thought on “Jaki telewizor kupić?

  1. Teraz to myślę, że Philips się opłaca – do OLEDa można otrzymać promkę 50% na jeden z soundbarów tego producenta, a dodatkowo jeszcze voucher na 10 filmów na platformie Rakuten TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.