Klej do płytek – sprawdź, jak wybrać odpowiednią zaprawę klejową

Chcesz wiedzieć, jak wybrać dobry klej do płytek? Poniżej prezentujemy najlepsze produkty, dostępne od ręki w hurtowni budowlanej w Szczecinie. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie, poznaj rodzaje klejów budowlanych i wybierz najlepszy dla siebie.

Rodzaje klejów budowlanych

Poniżej prezentujemy kleje, dostępne w hurtowni budowlanej w Szczecinie.

 1. Kleje do paneli:
 • kleje spoinowe, czyli szybkoschnące, trwałe i wysoce odporne na wilgoć i wodę.
 1. Kleje do wykładzin:
 • kleje akrylowe, łączące w sobie mieszaniny żywic winylowo-akrylowych, modyfikatorów, wypełniaczy, substancji konserwujących oraz plastyfikatorów,
 • kleje dyspersyjne, polecane do podłoża cementowego, wapiennego i cementowo-wapiennego,
 • kleje dwuskładnikowe poliuretanowe, odporne na obciążenia,
 • kleje dyspersyjne do linoleum, silnie wiążące,
 1. Kleje do parkietów:
 • kleje dyspersyjne,
 • kleje akrylowe,
 • kleje poliuretanowe dwuskładnikowe,
 • kleje na bazie żywic syntetycznych,
 • kleje kauczukowe.

Ponadto, w hurtowni znajdziesz kleje do styropianu i kleje do PVC.

Jak wybrać klej do płytek

Płytki do łazienki muszą być prawidłowo dobrane, aby podkreślić styl łazienki i stworzyć spójną, efektowną kompozycję, z wyjątkową armaturą, wykończeniem oraz znajdującymi się w pomieszczeniu meblami, dodatkami itd. Równie istotny jest jednak prawidłowy montaż płytek w łazience, aby nie odpadły po kilku miesiącach. Jeżeli więc zależy ci na trwałym urządzeniu toalety, koniecznie dobierz właściwy klej do płytek łazienkowych.

W tym celu skontaktuj się ze specjalistami, którzy na co dzień wykonują montaż płytek lub odwiedź hurtownię budowlaną Nowa-System w Szczecinie, gdzie otrzymasz kompleksową pomoc i poradę dotyczącą klejów. Dzięki temu dowiesz się, że w czasie wyboru płytek, zwraca się uwagę na takie czynniki, jak:

 • rodzaj podłoża, na którym umieścisz płytki,
 • warunki panujące w łazience,
 • miejsce montażu (kuchnia, łazienka, przedpokój),
 • parametry klejów,
 • rodzaj płytek.

Dzięki temu twoje pomieszczenie stanie się nie tylko modne i urokliwe, ale również trwałe, dzięki czemu unikniesz ponownego remontu w ciągu najbliższych kilku lat.

Jeżeli nie jesteś pewien, który klej wybrać, skorzystaj z fachowej pomocy zespołu pracowników z hurtowni Nowa-System ze Szczecina.

Sopro FF 450 – wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Hurtownia budowlana Nowa-System ze Szczecina posiada w swojej ofercie także zaprawy klejowe. Jedna z nich, wysoko oceniana przez użytkowników, nosi nazwę Sopro FF 450. Jest ona wysokoelastyczna, posiada zwiększoną przyczepność, jest wzmocniona włóknami, posiada znakomite parametry robocze i właściwości, a także wysoką wydajność. Ponadto, nadaje się do miejsc wilgotnych i mokrych, typu basen, łazienka czy kuchnia.

Odwiedź stronę internetową hurtowni Nowa-System w Szczecinie i wykorzystaj kalkulator zużycia, aby przeprowadzić remont przy jak najmniejszych kosztach.

Klej do płytek elastyczny PCI Pericol Flex

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też klej do płytek PCI Pericol Flex, charakteryzujący się elastycznością, łatwością mieszania, dobrymi parametrami roboczymi pasującymi nawet do trudnych warunków atmosferycznych, wodoodpornością, zwiększoną przyczepnością i plastycznością.

Odwiedź stronę internetową hurtowni Nowa-System w Szczecinie, aby znaleźć i wykorzystać kalkulator zużycia materiałów budowlanych, a następnie wybierz się do sklepu stacjonarnego, aby zadać profesjonalnemu zespołowi pracowników wszystkie dręczące cię pytania. Dzięki temu zyskasz gwarancję dobrze dobranych materiałów budowlanych, w tym kleju do płytek, obniżając koszty do minimum i zapewniając sobie spokój na najbliższe kilka lub kilkanaście lat.

Hurtownia budowlana Nowa-System ze Szczecina to najlepszy wybór, niezależnie od tego czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, wykonującym remonty zawodowo. Ponadto, wybierając hurtownię budowlaną, możesz zyskać darmową dostawę materiałów budowlanych na swoją posesję, niezależnie od ich ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.