Poznaj 4 powody, dla których warto kupić mieszkanie na obrzeżach dużego miasta!

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Warto przemyśleć to, gdzie zamieszkać, by móc realizować swoje potrzeby i cieszyć się własnymi czterema kątami. Sprawdź, jakie korzyści ma mieszkanie na obrzeżach dużego miasta i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.

1. Z dala od zgiełku

Jeden z najważniejszych plusów mieszkania na obrzeżach to ucieczka od miejskiego hałasu i zgiełku. Jeśli cenisz sobie spokój i ciszę, rozważ, czy mieszkanie poza centrum nie jest dobrą opcją. Możesz korzystać z uroków miasta i nie odczuwać na co dzień gwaru towarzyszącemu życiu w centrum. Ciągły ruch samochodów i tramwajów czy głośne życie nocne to tylko niektóre z problemów, na które skarżą się mieszkańcy serca miasta.

Mieszkanie na obrzeżach nie oznacza, że nie możesz korzystać z możliwości dużego miasta. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które zakłada, że prowadzenie miejskiego życia jest możliwe na własnych zasadach, bez konieczności odczuwania codziennych trudności mieszkania w centrum.

Chcesz wybrać się w weekend na długo oczekiwaną premierę filmową, a w ciągu pracy wyskoczyć na lunch do ulubionej knajpy? Mieszkając na obrzeżach, z pewnością docenisz to, że możesz po intensywnie spędzonym dniu wrócić do swojego mieszkania, w którym zrelaksujesz się i odpoczniesz od miejskiego gwaru. Jeśli obawiasz się o dojazdy do pracy, weź pod uwagę to, jak wiele firm obecnie stwarza pracownikom możliwość pracy zdalnej, a także proponuje elastyczny czas pracy.

2. Miasto w mieście

Inwestycje, które powstają na obrzeżach, realizowane są kompleksowo, z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb przyszłych lokatorów. To nie tylko stworzenie budynków mieszkalnych, ale przede wszystkim zaprojektowanie przestrzeni do życia. Obecnie standardem jest to, że nowo powstające inwestycje przewidują pozostawienie miejsca na lokale użytkowe na parterze budynków, by ułatwić mieszkańcom dostęp do najistotniejszych usług. Otwierają się sklepy, restauracje, przychodnie czy siłownie, co sprawia, że cały kompleks jest swoistym „miastem w mieście”. Przedmieścia stale się rozbudowują – powstaje nowa infrastruktura drogowa czy ścieżki i trasy pieszo-rowerowe. Nie brakuje także takich obiektów jak szkoły, przedszkola czy żłobki. Szybko zapełniające się obrzeża miasta stają się dla magistratu także priorytetem w kwestii stworzenia dobrze skomunikowanej sieci transportu publicznego. Przykładem jest wrocławska dzielnica – nowe mieszkania Jagodno będą częścią świetnie funkcjonującej infrastruktury miejskiej.

3. Blisko natury

Mieszkanie na obrzeżach miasta to świetne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez bliskiego sąsiedztwa terenów zielonych. Chcesz mieć kilka minut piechotą lub rowerem do najbliższego parku? W centrum miasta będzie o to niezwykle trudno, ponieważ nawet jeśli powstają zazielenione przestrzenie, nie są one wolne od hałasu. To ważne nie tylko dla rodzin z dziećmi, które pragną, by ich pociechy wychowywały się z dala od niebezpiecznych i zatłoczonych osiedli bez placów zabaw, ale także tych, dla których parki i lasy są przestrzenią umożliwiającą realizowanie swoich pasji. Bieganie czy jazda na rowerze w miejscu wolnym od miejskich zanieczyszczeń to ważna kwestia dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia.

4. Sąsiedzka atmosfera

Mieszkanie poza centrum to również świetna okazja do włączania się w życie lokalnej społeczności. Obecnie wspieranych jest wiele inicjatyw, w ramach których decyzje mieszkańców mają realny wpływ na otaczającą rzeczywistość. To wiele projektów budżetu obywatelskiego czy oddolne działania rad osiedli. Nieco trudniej stworzyć podobną atmosferę w centrum miasta, gdzie wielu lokatorów jedynie wynajmuje mieszkania i nie jest zainteresowanych proaktywnym uczestniczeniem w życiu osiedla.

Wrocławskie Jagodno

Myśląc o mieszkaniu na obrzeżach miasta, koniecznie sprawdź nowe mieszkania na Jagodnie – ciekawą inwestycję https://www.profitdevelopment.com.pl/wroclaw/kajdasza/. To dynamicznie rozrastająca się dzielnica, która niedługo zyska tramwaj dzięki realizowanej inwestycji infrastrukturalnej. W kwestii takiej jak mieszkania Jagodno może okazać się więc bardzo atrakcyjne. Osiedle ma już rozbudowaną sieć usługową, a w pobliżu nie brakuje terenów zielonych. Jeśli chcesz zamieszkać na przedmieściach Wrocławia, sprawdź, jak deweloper Jagodno zmienia i będzie zmieniać na Kajdasza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.