Jak urządzić małą sypialnię?

Sypialnia to miejsce w którym spędzamy ok.1/3 swojego życia. Dorosły człowiek nie mający żadnych problemów ze snem przesypia w niej średnio około ośmiu godzin. Warto więc zadbać o aranżację i wyposażenie miejsca, gdzie codziennie będziemy odpoczywali po ciężkim dniu. Urządzając sypialnię nie zapominajmy o tym, że codzienna, prawidłowa regeneracja jest nam potrzebna do tego, aby móc normalnie funkcjonować.

Małe, ale bardzo wygodne

Duża sypialnia – mały problem. Mała sypialnia – duży problem. Jeżeli ktoś myśli, że jest odwrotnie, to jest w ogromnym błędzie, ponieważ im mniejsza powierzchnia jakiegokolwiek pomieszczenia, tym większe problemy z jego aranżacją. W pierwszej kolejności należy wszystko odpowiednio przemyśleć. Małe, nieumeblowane pomieszczenie może wydawać nam się duże. Dopiero po wstawieniu do niego mebli jego powierzchnia może się niebezpiecznie skurczyć i nagle nie starczy nam miejsca na najbardziej potrzebne meble. Warto więc zrobić sobie w pierwszej kolejności rysunek na kartce z uwzględnieniem wszystkich wymiarów, aby mieć świadomość tego na co nam miejsca starczym, a z czego będziemy musieli zrezygnować.

Funkcjonalność i komfort

Mała sypialnia musi być funkcjonalna i komfortowa. Urządzanie musimy rozpocząć od…łóżka. Jest to najbardziej oczywista odpowiedź, ponieważ ten mebel w takim miejscu jest najważniejszy. Może być to prosty model ramy z dokupionym materacem. Warto również podstawić na łóżko na podejście. Pod materacem, w samym podeście znaleźć się mogą szuflady na potrzebne nam rzeczy do schowania, jak np. bielizna pościelowa, ubrania. W podeście można zrobić również miejsca na swoją…biblioteczkę, co jest bardzo ciekawym i interesującym rozwiązaniem architektonicznym. Obok łóżka niech znajdzie się miejsca na jeden stolik nocny lub na regał wiszący nad łóżkiem. To absolutna konieczność, której obecność nie raz docenimy. Pozostała ilość mebli zależna jest od miejsca, które posiadamy. Nie zapominajmy jednak o tym, żeby w sypialni znalazła się odpowiednia ilość światła dziennego i sztucznego.

Jak urządzić małą sypialnię?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *