Jaką kosiarkę kupić?

Większość posiadaczy domków jednorodzinnych ma przy nich małe ogrody, W związku z tym jednym ze sprzętów, które są bardzo potrzebne, są kosiarki do trawy. Jednak zanim zdecyduje się na wybór konkretnego modelu, warto przeanalizować możliwości i swoje potrzeby. Aktualnie producenci bardzo duże nakłady sił kładą na różnego rodzaju zabezpieczenia, blokady oraz zmniejszenie poziomu hałasu i spalin. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom kosiarki stają się coraz trwalsze, wytrzymalsze i mające wiele więcej funkcji.

Na co zwracać uwagę wybierając kosiarkę?

Parametrów, które mają wpływ na komfort pracy z kosiarką, jest bardzo wiele. Prezentujemy te najważniejsze parametry, które mogą mieć znaczenie przy wyborze odpowiedniej kosiarki.
– Wielkość trawnika – jeśli dysponuje się dużym trawnikiem to lepiej wybrać nie tylko kosiarkę spalinową, ale także taką, która posiada szerokie pole koszenia. Wybór kosiarki spalinowej pozwoli nie tylko bezproblemowo kosić duże powierzchnie, ponieważ nie ma ograniczenia na odległość od gniazdka, ale także pozwoli robić to przez dłuższy czas bez odpoczynku.
– Częstotliwość koszenia – jeśli chce się kosić trawę często. to w miarę możliwości warto wybrać kosiarkę bębnową, która ma bardzo pozytywny wpływ na trawę i jej rośnięcie. W przypadku częstego koszenia trawy istotna jest także opcja mulczowania trawy, która pozwala na pozostawienie skoszonej trawy na trawniku. W przypadku rzadszego koszenia doskonale nadają się kosiarki rotacyjne zbierające skoszoną trawę prosto do kosza. Zapewnia to komfortowe obcinanie trawy bez konieczności walki ze skoszoną trawą.
– Wygląd trawnika – jeżeli na trawniku znajduje się wiele różnych przeszkód, to warto wybrać kosiarkę, która będzie posiadała skrętne koła. Pozwoli to w łatwiejszy sposób na omijanie wszelkich przeszkód znajdujących się w ogrodzie.

Innymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę jest dodatkowe wyposażenie kosiarki, kształt trawnika, odległość od zasilania, nachylenie trawnika i wiele więcej. Jednak te trzy omówione kwestie są najbardziej istotne przy zakupie kosiarki do trawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.