Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?

Wkrętarka akumulatorowa to urządzenie, które jest wręcz niezbędne podczas domowych remontów. Jest to bardzo poręczne urządzenie, które sprawdzi się niemal w każdym domu. Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór, jeśli chodzi o taki sprzęt, dlatego czasem trudno wybrać tę najlepszą wkrętarkę akumulatorową. Na pewno zastanawiasz się, czym sugerować się przy takim zakupie. Ten artykuł z pewnością rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

 Wkrętarka akumulatorowa – jaka jest najlepsza?

Wkrętarka akumulatorowa będzie idealna w użyciu w miejscach, w których nie ma gniazdka elektrycznego bądź tam, gdzie utrudniony jest do niego dostęp. Ponadto, o wiele wygodniej korzysta się z takiego sprzętu, kiedy nie plącze nam się co chwilę kabel. Jest to i wygodniejsze i bezpieczniejsze. Znaczna część wkrętarek posiada także opcję wiercenia, co powoduje, iż jest to narzędzie bardzo przydatne. Istnieją także wkrętarki kątowe, które dają możliwość pracy w miejscach z ograniczonym dostępem.

Czym sugerować się przy zakupie wkrętarki?

Wyróżniamy kilka parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem wkrętarki akumulatorowej. Te parametry to:

  • moc – ma duże znaczenie. Im wyższa moc, tym dłuższa praca bez przegrzania. Moc ma także wpływ na rodzaj materiałów, w jakich można wiercić. Im wyższa moc, tym można pracować na twardszym materiale.
  • napięcie – wysokość napięcia powinna być dopasowana do tego, w jaki sposób będziemy wkrętarkę wykorzystywać. Inne napięcie przydatne będzie do skręcania mebli, a inne do wiercenia w murze.
  • obudowa – wiertarko – wkrętarki mają dwa rodzaje obudowy. Pierwszy z nich ma kształt litery T i najczęściej służy do wkręcania śrub i wkrętów. Drugi rodzaj obudowy to obudowa o kształcie litery P, której powinno używać się zwłaszcza do wiercenia otworów.
  • moment obrotowy – to parametr, który określa, z jaką siłą będą wkręcane śruby.
  • waga – choć wydaje się, że nie jest to aż tak ważny parametr, to jednak warto zadbać i o to. Im mniejsza waga, tym wygodniej będzie się pracowało.
  • czas pracy i ładowania – to ważny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. Warto wiedzieć, jak długo nasza wkrętarka akumulatorowa wytrzyma na jednym ładowaniu oraz jaki czas zajmie jej ponowne naładowanie baterii.
Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *